Matbaa Tesislerimiz

Hayrât Neşriyat matbaa tesisleri, Isparta’da 14 bin m2’lik bir alanda kuruludur. Matbaa, 40 gr. kâğıttan 300 grama kadar baskı yapılabilmektedir. Kaliteli ve güvenilir bir baskı için gerekli bütün donanıma sahiptir.
Hayrât Neşriyat matbaa tesislerinde, dünyanın değişik ülkelerinden özenle seçilerek alınan birinci sınıf kâğıtlar, 6 renkli makinelerde basılıp bakım ve kırma ünitelerine uğrarlar. Harman makinesinin ahenkli hareketlerinden geçerek dikiş ve kurutma bölümlerini ziyaret ederler.

Tarihçesi

Yaldızdan geçtikten sonra kendisine kuruma fırsatı tanıyan orijinal bir gezintiye çıkarlar. Bu arada hazırlanan ve kesme, kapaklanma, yaldız ve frekans makinelerinden geçerek selefonlama ve dikiş işlemlerini tamamlayarak son hali kazanan kapaklarla buluşurlar. Ve nihayet paketleme bölümüne ulaşırlar.
Hayrat Neşriyat matbaasına giren ve Ahmed Hüsrev hattı ile birleşen bu kâğıtlar, artık birer Mushaf-ı Şerif olarak işinde uzman ekiplerle bizlerin dünyasına taşınırlar.
Matbaa çalışanları, Kur’ân'a hürmeti önceleyen, kardeşlik duygusu içerisinde, takım ruhunu yakalamış ve işinde meleke sahibi olmuş bir ekipten oluşmaktadır. Çalışma saatleri içinde abdestli olmaya dikkat edilmektedir. Bu matbaada çalışmak Kur’ân'a hizmet etmenin diğer adı olduğundan Kur’ân'a karşı azami hürmet ve hassasiyet gösterilmekte ve gerekli tedbirler alınmaktadır.

İLGİLİ LİNKLER:

Matbaada üretim ve kopyalamasını yaptığımız bütün ürünleri www.hayrat.com.tr adresinde bulabilirsiniz.

Matbaa fotoğraf galerisi

Kur'ânı-ı Kerim matbaası filmini izlemek için tıklayın